Nadrabianie zaległości

Po prawie 3 tygodniach nadszedł czas uaktualnienia informacji na naszej stronie. Od czasu ostatniego wpisu rozegraliśmy 3 mecze. Był remis, była wygrana oraz przegrana, ale od początku.

11 maja podejmowaliśmy na własnym stadionie zespół Granitu Wysokiej Strzyżowskiej. Mecz zakończył się remisem 2-2, co wydaje się być wynikiem sprawiedliwym. Bramki dla Diamentu w tamtym spotkaniu zdobywali: Konrad Bieda 35', Artur Róg 88'.

18 maja graliśmy wyjazdowy mecz w Słocinie. Piłkarze Junaka nie byli zbyt gościnni. Ich wysoka skuteczność tamtego dnia przełożyła się na wynik, 5-0. Wynik co prawda nie odzwierciedla przebiegu spotkania, jednak nikt za wrażenia artystyczne punktów nie przyznaje. Mimo mocno okrojonego składu mieliśmy swoje okazje. Kto wie jakby potoczył się ten mecz, gdybyśmy je wykorzystali.

25 maja na własnym boisku graliśmy z Victorią Budy Głogowskie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla nas! W 1 połowie prowadziliśmy grę. Udokumentowaniem naszej przewagi był zdobyty przez Roberta Gierlaka gol "do szatni". W 2 części meczu nie było już tak kolorowo. Ambitnie walczący goście próbowali odrobić straty, co rusz atakując naszą bramkę. Sztuka ta udała im się około 80'. Zasłonięty Widelec nie był w stanie obronić precyzyjnego strzału zawodnika Victorii. Chwilę później nasza sytuacja mocno się skomplikowała. Arbiter podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Tym razem Widelec doskonale widział strzelca oraz zmierzającą do bramki piłkę i znakomitą interwencją uratował nas przed stratą bramki. Odbił pierwszy strzał oraz dobitkę i dzięki temu mogliśmy ciągle mysleć o pełnej puli w tym meczu. Pełnię szczęścia osiągneliśmy w doliczonym czasie gry, kiedy to zwycięską bramkę zdobył Damian Jamróg, pewnie wykorzystując sytuację sam na sam. W kontekście walki o utrzymanie była to niezwykle cenna wygrana, która sprawia, że wciąż liczymy się w walce o A klasowy byt.